Националният отбор на България спечели с 2:1 гостуването си на Локомотив София в приятелска среща, но победата може да се окаже пирова, тъй като лидерът на лъвовете Мартин Петров напусна контузен. В момента звездата на Манчестър Сити е на преглед в болница.

Второто полувреме на проверката с Локо София ще се запомни с играта като централен нападател на халфа Благой Георгиев, тъй като в селекцията на Димитър Пенев няма друг таран освен Димитър Бербатов, който игра през първата част и бе заменен на почивката.

Президентът на БФС Борислав Михайлов изгледа двубоя в компанията на треньора на Левски Станимир Стоилов, а половин час преди края към тях се присъедини и Красимир Балъков.

Националите на България започнаха силно мача. В петата минута Мартин Петров от границата на наказателното поле подаде към Димитър Бербатов, който от десетина метра направи уникален пропуск, стреляйки в ръцете на вратаря Галев.

В 12-ата минута сърбинът Саша Антунович можеше на два пъти да се разпише, но първият му удар бе отразен от Георги Петков, а вторият излезе в аут.

Бербатов изведе Стилиян Петров, който стреля към вратата, Диян Дончев обаче изчисти от голлинията, топката попадна в Христо Йовов, но той от един метър не успя да прати топката в мрежата в 24-ата минута.

В самия край на първото полувреме Мартин Петров получи контузия при съприкосновение с бранителя на Локомотив Аделино Лопеш. След като бе прегледан от медицинския екип на националите, Петров видимо ядосан хвърли корите си и напусна терена.

На почивката Димитър Пенев пусна в игра всичките си резерви, като на терена цял мач останаха само трима играчи – левскарите Игор Томашич, Лусио Вагнер и Христо Йовов.

Десет минути след началото на втората част Вагнер центрира към Благо Георгиев, който върна топката към национала в този мач Калоян Караджинов, който стреля силно към вратата на клубния си отбор, но вратарят Галев спаси майсторски.

В 69-ата минута играещия на нетипичната за него позиция начело на атаката Благой Георгиев се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Чавдар Янков в наказателното поле.

Играчът на Дуисбург бе в основата и на втория гол за националите. Георгиев центрира добре към Йордан Тодоров и нисичкият бранител с глава прати топката във вратата на Локомотив 78-ата.

Пет минути преди края Иван Пасков изпусна дузпа за железничарите, която бе отсъдена за игра с ръка на Живко Миланов в наказателното поле, като би високо над вратата.

Локомотив все пак успя да отбележи почетно попадение, след като топката попадна във Владимир Джилас след удар на Стефан Дончев в гредата и сърбинът с глава се разписа.

Състави:

България: 1. Петков, 2. Кишишев, 4. Томашич, 5. Илиев, 25. Вагнер, 16. Ст. Петров, 22. Телкийски, 18. Йовов, 17. М. Петров, 10. Дафчев, 9. Бербатов (27. Иванков, 6. Ангелов, 16. Миланов, 3. Николов, 13. Тодоров, 8. Янков, 15. Георгиев, 11. Караджинов)

Локомотив София: 12. Галев, 3. Д. Дончев, 5. Марков, 6. Златински, 14. Антунович, 4. Ст. Дончев, 17. Орачев, 23. Иванов, 30. Атанасов, 16. Коилов, 20. Лопеш (32. Тинков, 7. Крумов, 9. Джилас, 19. Савич, 13. Върбанов, 24. Пасков, 27. Димитров, 22. Рангелов, 15. Павлов)