Юношеският ни национален тим до 18 години загуби втората си контрола с връстниците си от Швеция с 0:2. Мачът се състоя в Правец и бе част от подготовката на тима на Атанас Маринов за европейската квалификация през октомври, където наши съперници ще бъдат домакините от Босна, Северна Ирландия и Исландия.

За разлика от първата проверка, която бе в неделя и завърши 1:1, този път шведите не оставиха съмнения в превъзходството си и вкараха само два гола в българската врата.

Първото попадение падна още в третата минута по малко щастлив за скандинавците начин. Калудра шутира от пряк свободен удар, топката рикошира в Янсон и излъга българския вратар Ник Дашев и спря в мрежата.

Превъзходството на шведите бе отчетливо през целия мач и логично стигнаха до второ попадение отбелязано от нападателя с култовото име Азис. В 72-ата минута тъмнокожият швед бе изведен сам срещу българския страж и адаша на ромския славей от Костинброд не сгреши, прокарвайки топката под плонжа му.

Като цяло в българския отбор се усещаше умора и голяма част от футболистите не успяха да покажат максимума от своите способности. Отново на добро ниво в българската защита действаше капитанът ни в този мач Дейвид Пенчев.

Ето и титулярите за българския състав: Ник Дашев (Пирин 2001), Емил Грозев (Литекс), Дейвид Пенчев (Славия), Роналд Донев (Левски), Валентин Миленов (Левски), Костадин Аджов (Левски), Александър Манолов (Локо Сф), Ивелин Василев (Осасуна, Испания), Виктор Георгиев (Септември), Петър Иванов Марица, Кристиан Велинов (ЦСКА).

През втората част в игра се появиха: Георги Терзиев (Нафтекс), Стефан Стоянов (Марица), Антонио Михайлов (Милан), Мартин Иванов (Пирин 2001), Емил Мартинов (Славия), Иван Здравков (Славия), Томи Костадинов (ЦСКА)