Младежките национали на Англия и Румъния завършиха 1:1 в контролата между двата тима, играла се снощи.

Квалификацията за Евро' 2009 между Англия и България е на 11 септември.

Отборът на Стюарт Пиърс поведе в резултата още в седмата минута след попадението на Мат Дърбишайър, който бе най-съобразителен, след като изстрелът на Габриел Агбонлахор мина покрай румънската врата.

В крайна сметка англичаните не успяха да постигнат победата, която да им осигури психологическо предимство преди мача с българските национали на 11 септември. Изравнителният гол бе отбелязан след изпълнението на пряк свободен удар на Богдан Станку, който срещна напречната греда и после се удари в гърба на Джо Харт. Попадението в 25-та минута бе отбелязано като автогол.

Румънците останаха с човек по-малко 19 минути преди края на срещата, след като централният защитник Кристиян Скутару получи втори жълт картон.

За английския национален отбор, с много добра игра се отличиха Агбонлахор (Астън Вила) и Тео Уолкот (Арсенал).

Англия започна в състав Джо Харт (‘46 Бен Алнуик), Крейг Гарднър ( ‘46 Майкъл Мансиен), Недум Онуоха (капитан на отбора), Дейвид Уедър, Мартин Крейни, Майкъл Кайтли (‘46 Адам Джонсън), Майкъл Джонсън ( ‘65 Том Хъдълстоун), Марк Ноубъл (’65 Фабрис Муамба, Тео Уолкот, Мат Дърбишайър ( ‘78 Джеймс Милнър), Габриел Агбонлахор ( ’78 Люк Муур).