В първия двубой от неделната програма, ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив се изправят в равностоен сблъсък. Срещата е с начален час 16:15 и може да я гледате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към сблъсъка, като го проследи минута по минута.

Възпитаниците на Валентин Илиев реагираха подобаващо на първата си загуба от кампанията – от Левски с 2:4 в Бистрица, като надвиха Локомотив Пд на „Лаута“, преди да направят равенство с новака Септември. Тимът е с една от най-добрите защити в лигата, като има само 7 допуснати гола в 8 мача. Бирсент Карагарен е човекът във форма, като вкара три гола в последните си четири мача с екипа на "червените".

Серията на Ботев без поражение извън Пловдив приключи със загубата от Арда в понеделник. Играчите на Душан Керкез са един от най-стабилните отбори от началото на кампанията и ще търсят мигновен реванш на стадион „Витоша“. "Канарчетата" страдат от липсатта на ключови фигури в нападение, но ще искат да се върнат на пътя на победите.