Вихрен Сандански победи с 3:1 след изпълнение на дузпи Септември в Симитли в среща от турнира за SESAME Купа на България. В редовното време резултатът бе равен - 1:1.Така тимът от Сандански ще представлява Пиринския край от квотата на аматьорския футбол за Купата.

В герой на мача се превърна младият вратар на Вихрен Боян Загорски,който спаси цели 4 дузпи. Той парира ударите от бялата точка на Анатоли Лулейски, Димитър Митев и Боби Сандев. Главият съдия Благой Манов нареди да бъде пребита дузпата на Сандев,но отново Загорски парира удара му. Петко Петков единствен от Вихрен пък пропусна дузпа, след като нацели напречната греда.

Голмайсторът обаче откри резултата в 47-та минута след точен удар от границата на наказателното поле с левия крака. В 52-та минута Лазар Еринин с глава отблизо изравни. До края на срещата и двата отбора имаха своите шансове, като при опит за центриране Влади Златинов намери гредата зад Загорски.

Срещата бе много атрактивна, игра се на осветление пред повече от 500 зрители. Сред тях бяха финасовият благодетел на Вихрен Коко Динев, кметът на Сандански Атанас Стоянов и много футболни хора - Димитър Атанасовски, Радослав Бачев, Красимир Трайков, Антон Бачев, Христо Златинов и много други.

А за Вихрен играха като титуляри баща и син. Неостаряващият Йорадн Минев и Алекс. А до миналата година част от отбора бе и чичото Веселин Минев.