Отборът на Тунджа Ямбол не успя да надскочи себе си в осминафиналния двубой за Купата на България срещу елитния Миньор. Перничани се наложиха с 3:0 като гост на стадиона в Ямбол пред близо 2000 зрители и заслужено се класираха за следващия етап на турнира.

Футболистите на Стойчо Стоев показаха значително по-добра игра от своя противник и заслужено взеха победата в мача, въпреки че домакините играха почти цяло полувреме с човек по-малко.

Първият гол за перничани дойде в 26-ата минута. След поредния корнер пред вратата на домакините, топката бе центрирана, а Милен Василев с прекрасен удар от воле я прати неспасяемо под гредата за 1:0. Нов гол до почивката не падна, въпреки че гостите имаха няколко добри ситуации.

Втората част започна с нов натиск на „чуковете“, който доведе дузпа в 51-ата минута. Вратарят Гаргов игра непозволено в наказателното си поле и спъна връхлитащия Фарез Брахими, а съдията Георги Игнатов посочи бялата точка. Зад топката застана Крум Бибишков, чийто удар бе отразен. След разбъркването в наказателното поле, топката бе насочена към вратата, а на голлинията Сашев игра с ръка, за което получи и директен червен картон, а гостите правото да изпълнят нова дузпа. Този път капитанът Ванчо Траянов не сгреши и удвои преднината на Миньор.

Крайният резултат бе оформен от Том три минути преди края, след като бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля, за да сложи точка на спора.