Резервите на Спартак Варна завършиха 2:2 с Раковски в първия 1/16 финален мач от турнира за Купата на България.

Още в 4-ата минута дойде първото положение в мача, когато Филип Чипчев догони една топка по левия фланг, центрира в наказателното поле на Спартак, но  Иван Площаков с глава стреля встрани от вратата. Гостите имаха териториален превес и в 15-ата минута отново бяха до гола, когато след изпълнение на корнер  Орловски шутира по диагонала отляво в наказателното поле, но Марков изби в корнер. В 18-ата минута Спартак откри резултата при първия си удар в мача. Георги Димитров оползотвори пас от левия фланг, когато между двама защитници засече топката в мрежата за 1-0. Иван Димов след корнер засече от близко разстояние и с крак изравни в 31-ата минута. В 43-ата Иван Площаков пробва силен удар от границата на наказателното поле, но топката мина край вратата на Марков.

Спартак Вн и Раковски извъртяха реми за Купата

източник: снимки: Gong.bg, Добри Атанасов

Още с първата си атака в първата минута на второто полувреме Спартак отново поведе в резултата и отново с гол на Георги Димитров. Пламен Иванов преодоля левия бек на гостите, центрира опасно в наказателното поле и след недобра намеса на Стойчев и разбъркване  най-съобразителен се оказа Димитров, който с удар по земя направи 2-1. В 55-ата минута след центриране от фаул за Раковски Димов стреля с глава, но Марков захлупи топката пред голлинията. 2 минути по-късно Площаков засече топката с глава след центриране от корнер, но Марков отново бе на мястото си. В 71-ата минута гостите изравниха чрез Генчев с глава, който засече топката до близката греда след много колеблива намеса на Марков. В 80-ата Дяков стреля със задна ножица, но не успя да намира рамката на вратата на Раковски. В 86-ата Димитров изведе чудесно Дяков, но той стреля встрани. В самия край на мача Цирков можеше да донесе победата за Спартак, но първо шутира във вратаря, а при повторния удар топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията.

Спартак Вн: Марков, Радев, Бекяров, Калоян Иванов, Димов, Боев жк, Костадинов, Пламен Иванов /74 Салим/, Събков /80 Цирков/, Димитров /87 Ст. Иванов/, Дяков

Раковски: Стойчев, Бахчевански, Димов, Боргоджийски, Цанков, Атанасов жк, Казаков, Аврамов /7 Лачев жк/, Орловски /60 Генчев жк/, Площаков, Чипчев