Спартак Пловдив загуби с 1:2 от Светкавица на свой терен и отпадна от турнира за Купата на България.

Футболистите от Търговище се класираха с гол в 90-та минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Людмил Николов.

Домакините се скъсаха да пропускат положения през целия мач, като три пъти уцелиха и гредите, но стигнаха само до един гол чрез Иван Площаков в 35-та минута, който засече с глава центриране на Йордан Христов.

В 66-та минута гостите изравниха, след като Даниел Генов изрита топката напред, тя направи странна парабола и изненада вратаря Васил Василев.

В даденото от рефера продължение се стигна и до ситуацията, в която Емил Киров посочи бялата точка и Кючуков реализира.