Спартак Плевен сътвори една от големите изненади в 1/16-финалите за Купата на България, след като отстрани Славия след 2:1 на градския стадион.

Двубоят започна ударно за домакините, които поведоха още в първите секунди на срещата. Преди да бе изминала първата минута на срещата Васил Шопов центрира от корнер в наказателното поле на Славия, след което на първа греда Пламен Тенев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Марио Кирев.

Костадин Дяков отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Спартак в 14-та минута, но Марин Орлинов успя да спаси.

Славия изпусна невероятна възможност да вкара гол в 16-та минута, когато Жереми Манзоро центрира от корнер в наказателното поле на Спартак Плевен, където Стефан Велков стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Марин Орлинов.

Съдията Александър Костадинов свири дузпа в полза на Славия в 23-та минута, когато Жулиен Бенков фаулира Петър Атанасов в наказателното поле на домакините. Манзоро реализира дузпата с техничен удар в 23-та минута и изравни резултата.

В състава на Спартак Плевен бе извършена принудителна смяна в 26-та минута, след като вратарят Марин Орлинов получи контузия и на негово място в игра се появи Димитър Пантев.

Футболистите на Славия организираха бърза атака в 33-та минута, когато Манзоро стреля, но Димитър Пантев успя да избие.

Костадин Дяков реализира гол за Славия в 44-та минута, но попадението не бе зачетено, защото преди това страничният съдия Петър Джугански бе маркирал засада.

Спартак Плевен организира няколко много опасни контраатаки в началото на второто полувреме. Антони Иванов стреля в 47-та минута, но Марио Кирев спаси. Вратарят на Славия отрази удар на Васил Шопов в 55-та минута.

Спартак Плевен обаче нанесе своя втори удар в мача в 62-та минута и поведе с 2:1. Васил Шопов направи много добър пробив по дясното крило, след което центрира в наказателното поле на Славия, където Цветомир Тодоров отблизо изпрати топката за втори път във вратата на Марио Кирев.

Това принуди старши треньорът на Славия Иван Колев да пусне веднага в игра Антон Карачанаков.

Шест минути по-късно Цветомир Тодоров пробва нов удар по посока на вратата на Славия, но Кирев спаси.

Антон Карачанаков стреля от фаул от 25 метра в 77-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Пантев.

Спартак Плевен организира перфектна контраатака в 89-та минута, когато Цветомир Тодоров излезе сам срещу Марио Кирев и пробва техничен удар, но топката излезе в аут.

В добавеното време на срещата Спартак Плевен успя да удържи преднината си от един гол и по този начин да поднесе една от най-големите изненади на този етап от турнира.

Спартак Плевен: 94. Марин Орлинов, 12. Пламен Тенев, 3. Стенислав Георгиев, 4. Георги Пейчев, 5. Кристиян Григоров, 13. Жюлиен Бенков, 7. Пламен Илиев, 17. Антони Иванов, 6. Цветомир Тодоров, 10. Васил Шопов (к), 11. Христо Кирев

Славия: 12. Марио Кирев - 25. Цветомир Панов, 13. Стефан Велков, 6. Живко Атанасов, 2. Мартин Дечев – 5. Франк Мбарга, 20. Петър Атанасов, 17. Костадин Дяков – 11. Дуде Ндонгала, 35. Иван Вълчанов, 7. Жереми Манзоро