Берое се представи срамно срещу аматьорите от Академик Свищов в първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Все пак старозагорците стигнаха до минимална домакинска победа с 1:0, а победното попадение падна в 72-та минута от дузпа.

Агитката на Берое бойкотира мача и той се игра пред около 350 зрители.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев даде възможност за изява на футболисти, които по-рядко влизаха в игра до този момент от началото на сезона. Играчите на Берое обаче се представиха изключително посредствено и пропуснаха куп положения. Все пак старозагорци се спасиха от срамното домакинско равенство с гол от дузпа в 72-та минута.

Родолфо имаше добра възможност да вкара в 7-та минута, но стреля много слабо и Руслан Йончев улови топката без проблеми.

Мартин Райнов стреля опасно от около 20 метра в 26-та минута, но топката мина на сантиметри в страни от вратата на Академик.

СНИМКИ: Срамно представяне на Берое срещу аматьорите от Академик, старозагорската агитка бойкотира отбора

източник: beroe1916.com

Жоао де Салеш стреля опасно с глава в 39-та минута, но топката излезе на сантиметри в страни от вратата на Йончев.

В началото на второто полувреме Петър Хубчев извърши две смени, като пусна в игра Педро Еуженио и Георги Андонов.

Педро се включи отлично и в 49-та минута стреля опасно от около 25 метра, но топката срещна десния стълб на вратата на Академик и излезе в аут.

Георги Андонов стреля с глава в 63-та минута, но топката мина над напречната греда в аут.

Георги Андонов стреля от фаул в 71-та минута, но топката срещна ръката на играч от стената и съдията Мартин Александров посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Елио Мартинс в 72-та минута.

В 79-та минута Педро Еуженио центрира в наказателното поле на Академик, след което Иво Иванов стреля с глава, но Руслан Йончев акробатично изби топката в корнер.

Педро Еуженио стреля от пряк свободен удар, но топката срещна десния стълб на вратата на Академик.

Реваншът ще се проведе на 24 или 25 ноември в Свищов.

Берое: 12. Теодор Скорчев, 18. Дюдоне Овона, 25. Мирослав Енчев, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов, 21. Елиаш Алвеш да Силва (к), 11. Родолфо Хълк (57' - 10. Антонио Ливраменто), 9. Иван Горанов (46' - 77. Педро Еуженио), 22. Жоао де Салеш (46' - 7. Георги Андонов), 29. Елио Мартинс.

Академик Свищов: 35. Руслан Йончев, 16. Васил Бънов, 3. Иван Ганев (к), 15. Пламен Ангелов, 17. Венци Димитров, 9. Добрин Петров (90' - 19. Любомир Александров), 8. Калоян Цветков, 6. Ивайло Михайлов, 4. Тодор Тодоров (67' - 14. Борислав Борисов), 7. Мартин Методиев (55' - 11. Кристиян Тафраджийски), 10. Радосвет Чанов.