Локомотив Пловдив се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победата с 4:0 над Добруджа пред близо 1500 зрители на стадион „Добруджа“. Хеттрик за успеха на „смърфовете“ реализира Драги Коцев, а едно добави Джереми Родригес.

СНИМКИ: Локо Пд се разправи с Добруджа, Драги Коцев с хеттрик

източник: снимки: Валентин Грънчаров

Селекцията на Емил Велев можеше да си тръгне и с по-убедителен успех от Добрич, но сериозни пропуски направи португалецът Сержиньо.

Пловдивчани откриха резултата с гол от съблекалнята, след като в 1-та минута Драги Коцев получи добро подаване от Сержиньо и вкара за 1:0. При този резултат приключи и първото полувреме, а през след почивката паднаха нови два гола.

Второто попадение отново бе изплетено от Сержиньо и Коцев, за да може последният да вкара за 2:0.

Класическата преднина за гостите дойде в 78-та минута, когато Джереми Родригес подаде към Златински, който остана сам срещу вратаря, шутира леко, вратарят изби, топката се върна в Златински, който пусна към Родригес и той реализира за 3:0.

Крайният резултат 4:0, и своя хеттрик в мача, Драги Коцев оформи в 91-та минута, за да подпечата успеха на Локо Пд, който заслужено гледа към жребия за четвъртфиналите на турнира за Купата на България в понеделник.