Актуалният носител на Купата на България Берое започна с класическа победа защитата на трофея. Старозагорци победиха с 3:0 като домакин Видима Раковски в първия мач от 1/16-финалите на турнира, който се игра пред 1100 зрители.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев даде почивка на Георги Андонов и Пламен Крумов, които не попаднаха в групата за мача.

За сметка на това в титулярния състав на Берое попаднаха играчи, които по-рядко взимаха участие в мачовете на отбора до този момент, като Мартин Райнов, Иван Горанов и Атанас Зехиров.

СНИМКИ: Берое започна защитата на Купата с класическа победа

източник: Beroe.bg

Берое започна много силно мача и поведе още в 1-та минута, когато Атанас Зехиров подаде към Иван Горанов, който проби отляво и центрира в наказателното поле на Видима, където Давид Каядо бе оставен непокрит на втора греда и вкара за 1:0.

Домакините имаха тотален контрол над събитията в срещата и можеха да удвоят своята преднина в 13-та минута, когато Здравко Илиев направи отличен пробив отдясно, след което излезе сам срещу Григоров, но вместо да подаде реши сам да отиграе ситуацията и вратарят на Видима спаси. Пет минути по-късно Веселин Пенев центрира остро в наказателното поле на Видима, където Гиев в опита си да избие топката за малко не си отбеляза автогол, а кълбото мина на сантиметри над напречната греда и излезе в корнер. Атанас Зехиров пробва с далечен удар рефлекса на вратаря Григоров в 23-та минута, но той плонжира и успя да спаси.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев направи смяна в 32-та минута, когато извади Венцислав Христов, а на негово място в игра се появи Евандро Ронкато.

Берое продължи да напада и в 33-та минута Мартин Райнов центрира от корнер в наказателното поле на Видиа, където Давид Каядо на втора греда шутира, но Григоров успя да спаси, след което при добавката Иво Иванов стреля в аут.

Берое направи бърза контраатака в 38-та минута, когато Каядо подаде към Ронкато, който стреля от границата на наказателното поле на Видима, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, но Григоров плонжира и успя да отклони кълбото, което срещна левия стълб и излезе в корнер.

Берое удвои своята преднина в 42-та минута, когато Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Видима, където Борислав Стойчев успя да овладее топката на гърди, след което се обърна и прати топката под напречната греда за 2:0.

До края на първото полувреме футболистите на Берое продължиха да диктуват събитията на терена. В 43-та минута Иван Горанов отправи хубав далечен удар по посока на вратата на Видима, но Григоров отново спаси.

Първият удар в очертанията на вратата на Берое бе в 45-та минута, когато Анек Манолов стреля от въздуха от около 23 метра, но Благой Макенджиев нямаше проблеми да улови топката.

В добавеното време на първата част Атанас Зехиров стреля от фаул, от около 22 метра, но Григоров спаси.

Берое продължи със силното си представяне и през второто полувреме. „Зелено-белите” вкараха трети гол в 50-та минута, когато Иван Горанов отправи хубав удар от около 14 метра, но Григоров спаси, след което при добавката Атанас Зехиров прати топката под напречната греда.

Футболистите на Берое можеха да вкарат и четвърти гол до края на мача. В 69-та минута Ронкато стреля от границата на наказателното поле на Видима, но в страни от десния стълб на вратата на Григоров. Две минути по-късно Здравко Илиев отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Видима, но Григоров плонжира в долния ляв ъгъл и успя да спаси. В 78-та минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Видима, където Ронкато овладя топката на гърди и стреля, но тя срещна напречната греда. Пет минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Видима Каядо стреля с глава и насочи топката под напречната греда, но Григоров успя да избие топката в нов ъглов удар.

Така Берое взе отличен аванс от три гола преди реванша в Севлиево, който е на 23-и октомври.

Берое: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман (69’ – 15. Георги Динков), 19. Мартин Райнов (65’ – 21. Елиаш Алвеш да Силва), 92. Иван Горанов, 18. Атанас Зехиров, 88. Давид Каядо, 10. Венцислав Христов (32’ – 13. Евандро Ронкато).

Видима Раковски: 16. Мирослав Григоров, 5. Георги Стойчев (46’ – 19. Петко Петков), 32. Стефан Крачунов, 4. Иван Велев, 18. Аян Ирфан, 21. Преслав Петров, 8. Пламен Кожухаров (к) (82’ – 9. Стефан Иванов), 11. Емил Гиев (67’ – 23. Владимир Красимиров), 14. Максим Стойков, 24. Анек Манолов, 7. Христо Кирев.