Берое се класира за финала на Купата на България, след като победи с 1:0 Славия в полуфиналния мач реванш, който се игра на стадиона в Стара Загора пред около 10 хиляди зрители. Старозагорци се класираха на финала с общ резултат 1:0, след като първата среща в София завърши 0:0.

Двата отбора започнаха много нервно срещата, което се отрази на играта им. През първите 30 минути на мача нямаше никакви опасности пред двете врати.

Първият шанс в срещата се откри пред отбора на Славия в 32-та минута, когато Павле Попара подаде към Радослав Василев, който преодоля Борислав Стойчев и след това стреля от границата на наказателното поле на Берое, но неточно в аут. Две минути по-късно Владимир Зафиров не успя да избие добре една топка и тя попадна в краката на Антонио Ливраменто, който стреля от около 26 метра, но в страни от десния стълб на вратата на Иван Караджов.

Берое отговори в 42-та минута, когато Елиаш да Силва стреля силно от около 30 метра и насочи топката много добре по посока на вратата на Славия, но Георги Петков спаси.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като двата тима продължиха да играят нервно и рядко да стигат до опасни положения пред двете врати.

В 59-та минута Павле Попара центрира от корнер на втора греда, където топката стигна до Тодор Янчев, който стреля от малък ъгъл, но Иван Караджов успя да избие в корнер.

СНИМКИ: Берое се класира за финала на Купата, след като удари Славия в 87-та минута

източник: БГНЕС

Шест минути по-късно Венци Христов центрира остро в наказателното поле на Славия, но Георги Андонов не успя да засече топката и тя излезе в аут.

Футболистите на двата отбора се спречкаха в наказателното поле на Славия в 74-та минута, след което съдията Георги Кабаков вдигна по един жълт картон на Борислав Стойчев и Радослав Василев.

Берое изигра силни заключителни 10 минути на срещата. В 82-та минута Амир Саюд центрира много хубаво в наказателното поле на Славия, където Златков за малко не си вкара автогол, но Георги Петков изби топката в корнер. Минута по-късно Алберто Лоузейро стреля опасно, но от крака на Димо Атанасов топката излезе в корнер.

Единственият гол в срещата падна в 87-та минута, когато Пламен Крумов центрира от фаул в наказателното поле на Славия, където Георги Андонов засече топката и я прати във вратата на Георги Петков.

Футболистите на Берое успяха да удържат аванса си от един гол до края на срещата.

На финала за Купата на България Берое ще се изправи срещу Левски.

Берое: 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва, 8. Алберто Лоузейро – 88. Давид Каядо (65’ – 71. Амир Саюд), 7. Георги Андонов (89′ – 27. Игор Джоман), 29. Елио Мартинс – 10. Венцислав Христов (90′ – 6. Иво Иванов).

Славия: 1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 17. Димо Атанасов, 5. Тодор Янчев, 10. Павле Попара (66′ – 21. Богомил Дяков), 20. Радослав Димитров (78’ – 9. Тодор Колев), 35. Антонио Ливраменто, 14. Янко Сандански (89′ – 77. Здравко Лазаров), 11. Радослав Василев.