Берое постигна убедителна победа с 3:1 като гост на Академик Свищов в мача реванш от 1/16-финалите за Купата на България. По този начин старозагорци се класираха за осминафиналите на турнира с общ резултат 4:1.

Бразилският нападател Жоао де Салеш вкара първите си два гола в официален мач с екипа на Берое.

Мачът в Свищов бе изгледан от бившия президент на ПФЛ Валентин Михов.

Берое започна по-добре мача и владееше инициативата. В 9-та минута Давид Каядо стреля опасно, но Йончев спаси.

СНИМКИ: Берое отстрани Академик и се класира за осминафиналите

източник: beroe1916.com

Берое поведе с 1:0 в 12-та минута, когато Тодор Христов центрира топката в наказателното поле на Академик, където защитник на домакините се опита да избие топката, но тя попадна в Жоао де Салеш, който отблизо прати топката във вратата на Йончев.

Старозагорци удвоиха своята преднина в 40-та минута, когато след многоходова комбинация Алберто Лоузейро подаде към Де Салеш, който изскочи зад отбраната на Академик, а след това подаде успоредно на гол линията към Давид Каядо, който отблизо преодоля Йончев за 2:0.

През второто полувреме футболистите на Берое продължиха да контролират ситуацията на терена. В 49-та минута Родолфо Хълк центрира в наказателното поле на Академик, след което Де Салеш стреля с глава, но Асенов спаси.

Берое отбеляза трети гол в 69-та минута чрез Родолфо, но той не бе зачетен заради засада на бразилския футболист.

Старозагорци вкараха трети гол в 77-та минута, когато след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Академик, Родолфо стреля с глава, но топката срещна напречната греда, а при добавката Де Салеш не сбърка и прати кълбото във вратата на Асенов.

Антонио Ливраменто стреля опасно в 81-та минута, но топката мина над напречната греда на вратата на Академик.

Домакините стигнаха до почетен гол в 87-та минута дело на Добри Петров, който отбеляза много красив гол от около 35 метра.

Жребият за осминафиналите на турнира е в понеделник от 12 часа.

Академик Свищов: 1.Руслан Йончев (12. Здравко Асенов - 46'), 16. Васил Бънов, 3. Иван Ганев, 5. Пламен Ангелов, 17. Венци Димитров, 8. Калоян Цветков, 6. Ивайло Михайлов, 14. Борислав Борисов (к), 11. Кристиян Тафраджийски, 7. Мартин Методиев (13. Кирил Фидин - 83'), 15. Любомир Александров.

Берое: 33. Теодор Скорчев, 77. Педро Еуженио, 21. Елиаш да Силва, 3. Владимир Зафиров (к), 15. Георги Динков, 8. Алберто Лоузейро (19. Мартин Райнов - 60'), 16. Стефан Велев, 10. Антонио Ливраменто, 23. Тодор Христов (9. Иван Горанов - 46'), 88. Давид Каядо (11. Родолфо Хълк - 46'), 22. Жоао де Салеш.