Дузпи спасиха Левски от шокиращо отпадане от втородивизионния Поморие на 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България. Редовното време и продълженията завършиха при нулево равенство като в края на 120-те минути лидерът в Б група дори бе с 9 души. В крайна сметка Левски демонстрира по-здрави нерви при дузпите и след 4:2 намери място в следващия етап на турнира.

Момчетата на Стойчо Стоев заличиха добрите впечатления от последните си мачове и изиграха слаби 120 минути срещу съперник, който демонстрира, че неслучайно заема първо място в Б група. Левски имаше териториално преимущество през целия мач, но Поморие се защитаваше много организирано, а вратарят Янко Георгиев на няколко пъти отчая играчите на столичния гранд.

През първото полувреме играта на стадион "Лазур" бе сравнително равностойна и домакините се противопоставяха отлично на своя съперник. Лидерът в Б група се защитаваше много добре и не позволи сериозни опасности пред вратата си. Всъщност, именно пред Поморие се откри и най-сериозното положение за първите 45 минути.

То бе в 17-ата минута, когато след извеждащо подаване на Кирил Георгиев, Стефан таманов се озова сам срещу Боян Йоргачевич, но ударът му бе спасен от вратаря на Левски. „Сините“, които в този мач играха в бяло, се отчетоха единствено със слаб удар на Наско Курдов.

Стойчо Стоев трябваше да извърши и принудителна смяна, след като Мигел Бедоя получи травма и бе заменен от Георги Костадинов. Стоев направи промяна и на почивката като Денис Махмудов замени Джереми Де Ноойер.

Второто полувреме започна далеч по-добре за гостите, които пропуснаха две доста добри възможности в първите минути. В 49-ата след страхотна отборна атака с няколко паса с по едно докосване, Денис Махмудов бе изведен в удобна позиция, от която стреля на сантиметри покрай вратата.

Малко след това Мики Орачев проби чудесно по лявото крило и върна назад към наказателното поле към Владимир Гаджев, който от перфектна позиция стреля покрай вратата.

Този устрем на гостите обаче постепенно утихна, а Стойчо Стоев трябваше да извърши и последната си смяна принудително заради травма на Мики Орачев, който бе заменен от Веселин Минев.

Наско Курдов отправи изстрел с глава в 72-ата минута, но топката отиде над вратата.

С напредването на времето и все по-реалната възможност от продължения, футболистите на Левски опитаха да атакуват по-масирано към вратата на съперника.
В 85-ата минута Махмудов намери добре Гаджев, но неговият удар бе избит в корнер. След него същото стана с опасен шут на Георги Костадинов.

И дадените 5 минути добавено време обаче не бяха достатъчни за "сините" да отбележат победен гол и така закономерно мачът влезе в продължения.

В тях Левски увеличи натиска пред вратата на своя съперник, но пропуските пред вратата на Янко Георгиев доведоха до дузпите.

Още в 96-ата минута Атанас Курдов направи непростим пропуск, след като не успя да си овладее топката в наказателното поле и я чукна слабо в аут.

Поморие остана с човек по-малко в 109-ата минута, когато Яни Пехливанов получи втори жълт картон.

В 116-ата минута домакините останаха дори с 9 души на терена, след като втори жълт картон получи и влезлият като резерва Даниел Стоянов.

В оставащите минути левскарите опитаха да стигнат до победния гол, но удар на Прохазка мина на сантиметри от гредата, а Янко Георгиев спаси удар с глава на Костадинов.

При последната възможност и гредата помогна на Поморие след отличен изстрел от далечно разстояние на Ради Цонев.

Дузпите започнаха с гол на капитана на Левски Роман Прохазка. Поморие изравни, а Георги Костадинов вкара втори гол за „сините“. Боян Йоргачевич спаси изстреля от бялата точка на Славчо Шоколаров, а Макс Карнер направи аванса на Левски 3:1.

Домакините намалиха пасива си, а Наско Курдов разочарова за пореден път в мача, след като пропусна своята дузпа и така даде възможност на съперника да изравни. Георги Петков обаче пропусна, а Владимир Гаджев реализира за 4:2, с което класира своя отбор в следващия етап на турнира.

Титулярните състави на двата отбора:

Поморие: Янко Георгиев, Антон Иванов, Георги Петков, Кирил Георгиев, Любомир Божинов, Милен Танев, Михаел Орачев, Славчо Шоколаров, Стефан Стаматов, Христо Лемперов, Яни Пехливанов

Левски: Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Живко Миланов, Джереми Де Ноойер, Мигел Бедоя, Радослав Цонев, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Атанас Курдов.