Отборът на Струмска слава Радомир е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Тимът от Радомир победи с 3:1 отбора на Черноморец Балчик в мач от осминафиналите.

Головата сметка откри Александър Аспарухов в 21-вата минита. След като направи двойно със свой съотборник в наказателното поле, младият нападател излезе очи в очи с вратаря на гостите и стреля силно, Христов се намеси, но не успя да предотврати гола във врата си.

След подновяването на играта Евгениев от домакините направи бърз пробив отляво, стигна до аутлинията, върна назад към Георги Янев, който с мощен удар прати топката в мрежата за 2:0.

През второто полувреме гостите от Балчик намалиха резултата, след като централният нападател Румен Александров бе оставен непокрит отляво в наказателното поле и с диагонален удар вкара за 2:1.

В 83-ата минута Александър Аспарухов вкара второто си попадение в мача и трето за своят отбор. След добра атака отдясно, влезлият като резерва Ерик Иванов подаде силно по земя и малко пред вратарското поле Аспарухов засече, за да прати топката за трети път в мрежата на гостите и да оформи крайния резултат - Струмска слава -Черноморец Балчик 3:1.

Състави:

Струмска слава: 12. Петков, 88. Попов, 3. Николов, 6. Петков, 5. Костов, 15. Евгениев, 33. Динев, 11. Янев, 16. Калдерон, 2. Николов(к), 9. Аспарухов

Треньор: Димитър Димитров

Черноморец Балчик: 33. Христов, 4. Венков, Траянов, 2. В.Христов, 18. Георгиев,12. Луго(к), 10. Илиев 24. Мирчев, 17. Мустафа 9. Александров 31. Станков

Треньор: Георги Иванов