Септември е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. Момчетата на Мариян Христов елиминираха Струмска слава след чиста победа с 2:0. Попаденията за успеха бяха дело на Иван Тилев от дузпа и на Георги Русев.

Домакините, въпреки че отпаднаха, показаха добро лице. Момчетата на Димитър Димиров имаха своите шансове, но така и не успяха да се възползват от тях.

Мачът се игра на Градския стадион в Радомир, който не предложи добри условия. Теренът бе лош, а това рефлектира и върху качеството на футбола.

Първите 10 минути бяха опознавателни. Двата състава бяха предпазливи и липсваха положения и пред двете врати.

В 11-ата домакините първи застрашиха съперника си. Слави Паскалев центрира в наказателното поле, където капитанът Борислав Николов шутира, но Валентин Галев съумя да изчисти. Само 4 минути домакините имаха нова добра възможност. Кристиан Тасев навърза двама от Септември, а след това стреля, но встрани от вратата на Галев.

Валентин Грънчаров
8 снимки

Септември отвърна в 20-ата минута. Борис Галчев намери добре Суад Сахити, който обаче стреля неточно.

Секунди след това в лагера на Струмска слава бе направена първа смяна, която имаше принудителен характер. Белгиецът Максим Кос замени контузения Христо Кирев.

5 минути преди края на редовното време гостите вкараха топката в мрежата на Драгомир Петков, чрез Фабиано Алвеш. Попадение обаче не бе зачетено заради маркирана засада от Петър Джугански.

Само 3 минути по-късно на момчетата Мариян Христов поведоха от дузпа. До отсъждането на 11-метровия наказателен удар се стигна, след като Здравко Димитров центрира отляво в пеналта, а играч на домакините игра с ръка. Владимир Вълков посочи бялата точка, а Иван Тилев се нае с изпълнението и с точен удар в левия ъгъл на Петков откри за 1:0.

В началото на второто полувреме Кос напредна и стреля от границата на пеналта, но в аут.

В 68-ата минута Струмска слава изпълни корнер отдясно на вратата на гостите. Топката бе високо центрирана, а капитанът Борислав Николов опита удар с глава, но прати топката встрани.

Нарушение извърши Иван Тилев пред наказателното поле на софиянци в 70-ата минута. В тази ситуация халфът получи и контузуия. Наложи се принудителна смяна, като мястото му бе заето от Димитър Костадинов. Фаулът за домакините бе на линията на пеналта. Белгиецът Кос се нае с изпълнението, като прати топката в долния ляв ъгъл, където Валентин Галев със сетни сили изби. След това последва нов неточен удар към вратата му.

Белгиецът Кос, който бе сред най-активните играчи на домакините на терена, направи самостоятелен пробив в 78-ата минута. След това стреля, но встрани.

Септември удвои аванса си в 85-ата минута и така на практика уби интригата в срещата. След изпълнение на тъч от Струмска слава, топката стигна до Георги Русев, който бе в центъра на терена, надбяга защитник и останал сам срещу вратаря, вкара за крайното 2:0.

За полуфиналите вече се класираха и Локомотив Пд, и ЦСКА. Последният полуфиналист ще бъде излъчен измежду Ботев Пд и Черно море. Жребият за следващата фаза ще се тегли по-късно тази вечер в студиото на DIEMA SPORT.

Стартови състави:

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 2. Борислав Николов (к), 5. Мартин Костов, 3. Николай Николов, 23. Любен Танев, 8. Тодор Зюмбюлев, 7. Кристиан Тасев, 16 Хуан Калдерон, 17. Христо Кирев, 88. Илиян Попов, 77. Слави Паскалев

Старши треньор: Димитър Димитров

Септември: 1. Валентин Галев, 6. Александру Бенга, 23. Александър Дюлгеров, 8. Борис Галчев (к), 19. Дарко Глишик, 13. Здравко Димитров, 11. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 9. Илия Димитров, 24. Суад Сахити, 26. Фабиано Алвеш

Старши треньор: Мариян Христов

Стадион: Градски, Радомир

Главен съдия: Владимир Вълков