Със завидна лекота, което се очакваше напълно, Лудогорец премина през третодивизионния Балкан Ботевград и го би като гост с 4:0 в мач от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Така „орлите“ започнаха успешно защитата си на трофея, след като го спечелиха през миналия сезон, а головете в Ботевград започнаха в 14-ата минута, когато Бърнард Текпетей откри резултата в срещата.

Останалите три попадения дойдоха през втората част, като в 56-ата Тодор Неделев удвои, а в 72-ата Руан Крус покачи до 3:0 актива на разградчани, за да може Рик Джонатан десет преди края на редовното време да оформи крайния резултат на стадион „Христо Ботев“.

Така Лудогорец вече е в следващата фаза на турнира, където съперникът е доста по-тежък – представителят на efbet Лига сред челниците – Локомотив Пловдив. Двата отбора ще си дадат спор в началото на декември на „Хювефарма Арена“ в Разград.

Преди началото на двубоя разградчани дадоха две мрежи с топки на своя опонент и домакините приеха подаръка с радост. Иван Редовски пък връчи на Ангел Петричев шалче на Балкан, бутилка вино и картина на часовниковата кула в центъра на града.

Напълно логично "орлите" притиснаха третодивизионния си съперник, а след седем минути игра дойде първото спасяване от Васил Вълчев. Текпетей овладя в наказателното поле на Балкан и върна назад за Педро Нареси. Бразилецът шутира с левия крак, ала стражът на домакините спаси.

startphoto.bg
55 снимки

В 14-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле на Лудогорец. Здравко Атанасов беше оставен непокрит и шутира от въздуха, но Падт спаси. При ответното нападение "орлите" наказаха пропуска на съперника и откриха резултата. Гостите реализираха бърза атака, след като Фон Витри даде извеждащ пас към Текпетей. Васил Ганчев и Васил Вълчев не успяха да противодействат на ганаеца, който след финт прати топката във вратата - 1:0 за Лудогорец.

Натискът на гостите от Разград продължи, а в 20-ата минута Войнов блокира удар на Квадво Дуа след пас отдясно на Тодор Неделев. Десетина преди края на първото полувреме Тодор Неделев опита да затрудни Васил Вълчев от фал и го стори, но вратарят на Балкан показа добра реакция и изби встрани. Там пък топката бе стигната от Квадво Дуа, ала ударът на швейцареца отиде прекалено далеч от целта.

С началото на второто полувреме "орлите" леко намалиха оборотите, но в 56-ата удвоиха своя аванс. Лудогорец направи многоходова акция чрез Руан Крус и Кайо Видал, като накрая топката се озова в Тодор Неделев. Той добре я захлупи с левия крак, след което отправи изстрел с десния, за да не остави шансове на вратаря на Балкан - 2:0 за Лудогорец.

Разградчани стигнаха до нова възможност за гол след час игра, когато Педро Нареси нахлу в наказателното поле на "зелено-белите" и шутира, но Вълчев с една ръка отрази удара на бразилския халф. Васил Вълчев направи пак спасяване малко след това, този път след удар от средно разстояние, отправен от Рик Джонатан.

Павел Петков опита да затрудни Серджио Падт с удар в 67-ата минута, но нидерландецът отрази добре топката и не допусна гол във вратата си. В 72-ата минута "орлите" реализираха трети гол във вратата на съперника. Топката бе разпределена вдясно към направилия отличен мач - Фон Витри. Нидерландският десен бек даде пас по земя зад защитата на Балкан и пред вратаря и кълбото бе атакувано от Руан Крус и Матиас Тисера. Първият отбеляза гол, а за Лудогорец така беше по-добре, тъй като аржентинският му колега отзад беше в засада, която щеше да бъде маркирана.

Десет преди края Лудогорец вкара четвърти гол в ботевградската врата след поредната многоходова комбинация, а в крайна сметка след два блокирани удара, то третият на Рик Джонатан влетя във вратата на Вълчев за 4:0. Балкан Ботевград стигна до шанса си поне за почетен гол в 87-ата минута, кгоато Емил Ангелов си освободи място за изстрел от далечно разстояние и го стори, ала ударът на №3 в тима на домакините срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Падт.

FT / БАЛКАН - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Текпетей 14'

0:2 Неделев 56'