Лудогорец по най-категоричния възможен начин подпечата класирането си за финала в Купата на България. В Ловеч разградчани изпепелиха третодивизионния Литекс със 7:0, с което общият резултат от двете срещи стигна 11:0. Така приказката за треньора Живко Желев и неговите момчета завърши доста тъжно. Хеттрици в мача отбелязаха Жоао Пауло и Клаудиу Кешеру, а другият гол бе дело на Върджил Мисиджан.

Началните минути на сблъсъка не се отличиха с нищо, тъй като шампионът на България очевидно не смяташе да хвърля излишни сили. В мига, в който възпитаниците на Георги Дерменджиев решиха да вдигнат оборотите, падна и първият гол. В 12-ата минута капитанът Светослав Дяков пое топката в центъра на терена и веднага даде дълъг диагонален пас вляво за Жоао Пауло, който се измъкна от опеката на Виктор Мицаков. Бразилецът изпълни красив шут от труден ъгъл неспасяемо над плонжа на Диян Вълков – 1:0.

Четири минути след това попадение Литекс получи неочакван подарък, от който не можа да се възползва. Един дълъг пас предизвика нелепо неразбирателство между Минев, който гонеше топката, и вратаря Ренан дос Сантос, който излезе извън пеналта, за да я изчисти. Бразилецът се размина комично с нея, а тупването й на земята отвори шанс пред Преслав Антонов. Нападателят обаче тотално се изложи, стреляйки в тялото на Минев.

Лудогорец се успокои в 24-ата минута с втори гол в мрежата на Вълков, още по-красив от първия. Жоао Пауло открадна топката отдясно по атаката и центрира полувисоко в наказателното поле, където Клаудиу Кешеру овладя, повдигайки кълбото във въздуха. Румънецът мълниеносно се извъртя за ножичен удар, който изпрати до дясната греда – 2:0.

Третото попадение за гостите падна преди почивката. В 37-ата минута Върджил Мисиджан получи топката на 5-6 метра пред дъгата, финтира съперник и я чукна напред. Последва много прецизен фалцов изстрел, прехвърлил излезлия напред Вълков – 3:0.

Второто полувреме бързичко донесе още един гол в мрежата на Литекс. Лукас Саша получи топката отдясно в наказателното поле и центрира над бранителите в оранжеви екипи. Пред вратарското поле Жоао Пауло връхлетя напълно непокрит и с глава от упор разстреля вратаря за 4:0.

Разгромът за ловчанлии не приключи дотук. В 68-ата минута Клаудиу Кешеру вкара втория си гол, след като Лудогорец отне топката в половината на противника. Жуниор Кишада напредна на скорост и доста лесно изведе румънеца сам срещу вратаря. Оттам нататък за класния голаджия задачата беше лесна – 5:0.

Осем минути преди края на срещата Жоао Пауло оформи своя хеттрик. Резервата Густаво Кампаняро показа страхотна техника, като премина покрай двама играчи на Литекс, а след това пусна извеждащ пас към бразилеца отдясно в пеналта. Нападателят не се забави и стреля веднага по тревата в далечния долен ъгъл за 6:0.

Последният пирон в ковчега на Литекс дойде в 90-ата минута, тъй като преди това Виктор Мицаков много грубо изблъска Жуниор Кишада в гръб и го избута към гредата. Нападателят се удари доста лошо, а от наказателния удар Кешеру също оформи хеттрик за крайното 7:0.

Така във финала за Купата на България Лудогорец ще играе срещу Ботев на Националния стадион „Васил Левски“ на 24 май.

ЛИТЕКС – ЛУДОГОРЕЦ 0:7 (0:4 в първия мач)

0:1 Жоао Пауло 12'

0:2 Клаудиу Кешеру 24'

0:3 Върджил Мисиджан 37'

0:4 Жоао Пауло 52'

0:5 Клаудиу Кешеру 68'

0:6 Жоао Пауло 82'

0:7 Клаудиу Кешеру 90'-д.

Литекс (4-3-3): Диян Вълков – Виктор Мицаков, Иван Иванов /к/, Петко Ганев, Александър Кирилов – Веселин Васев, Денил Селимински, Антоний Балъков (62' - Георги Какалов) – Радослав Бойчев, Атанас Курдов (69' - Методи Костов), Преслав Антонов (72' - Искрен Писаров)

Старши треньор: Живко Желев

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос (75' - Васил Симеонов) – Йордан Минев, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Александър Василев – Светослав Дяков /к/ (64' - Густаво Кампаняро), Лукас Саша – Жоао Пауло, Жуниор Кишада, Върджил Мисиджан – Клаудиу Кешеру