Балкан Ботевград приема Лудогорец в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Двубоят е с начален час 13:30 и може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към сблъсъка, като го проследи минута по минута.

Балкан се намира в Трета лига, където няма големи шансове да се бори за промоция в по-горното ниво на българския футбол, но е и достатъчно далече от опасната зона, гарантирайки си своето оцеляване. Тимът е с едно от най-резултатните нападения в първенството, като има цели 33 гола в 18 мача, а само три отбора имат повече отбелязани попадения.

Лудогорец започна да навлиза в страхотна форма при новия си треньор Георги Дерменджиев. Тимът от Разград вече е в серия от пет поредни победи и се е устремил към нова такава, за да продължи защитата на трофея, който спечели през изминалата година. Ако Лудогорец отстрани своя съперник, ще се изправи срещу Локомотив Пловдив в осминафиналната фаза на турнира.