Литекс направи голяма крачка към победата в мача с Витоша Бистрица за Купата на България. Ловчанлии поведоха с 1:0 на елитния си опонент от дузпа в 67-та минута.

Точен от 11-те метра беше Ивайло Раденцов. Той се разписа хладнокръвно с удар в десния ъгъл на вратата, като литна вратаря и не му остави шанс за реакция.

До това нарушение се стигна, след като Тонислав Йорданов се пльосна в наказателното поле след единоборство с Йордан Върбанов. Реферът Георги Гинчев посочи бялата точка, въпреки че решението му беше много спорно.

Съдията трябваше да отсъди дузпа три минути по-рано, когато имаше по-кристално съприкосновение срещу Искрен Писаров, но не го направи. А какво се случи в тази ситуация, можете да видите в прикаченото видео.