Левски спечели с 2:0 при гостуването на Дунав Русе в последния четвъртфинален мач за Купата на България. По този начин "сините" оформиха полуфиналното каре в надпреварата. Жуниор Мапуку и Жерсон Кабрал отбелязаха попаденията за Левски.

Жуниор Мапуку тества Станислав Антонов още в 3-та минута с удар от разстояние, но вратарят на Дунав внимаваше и успя да спаси.

Габриел Обертан пусна отличен извеждащ пас към Жерсон Кабрал в 12-та минута, на когото бе маркирана засада, но такава несъществуваше. В положение на засада бе Жуниор Мапуку.

Четири минути по-късно бе маркирана спорна засада на Николай Будинов.

Левски поведе в резултата в 23-та минута.  Милош Цветкович центрира в наказателното поле на Дунав, където Милчев допусна много груба грешка, тъй като не успя да изчисти топката и тя попадна в Жуниор Мапуку. Конгоанецът овладя топката, обърна се сам срещу Антонов и го разстреля.

След много груба грешка на отбраната на Дунав Русе, Левски вкара втори гол във вратата на Станислав Антонов в 45-та минута. Олексей Ларин се опита да изчисти топката, но я изпрати в краката на Диян Димов, откъдето тя рикошира и попадна в Жерсон Кабрал, а той отблизо не пропусна хладнокръвно да реализира.

Играчите на Дунав допуснаха нова груба грешка в дефанзивен план в 49-та минута, когато Милчев и Антонов не се разбраха, от което бе на път да се възползва Обертан. Французинът стреля отблизо, но Антонов спаси.

Габриел Обертан отправи далечен удар в 51-та минута, топката рикошира и премина встрани от левия стълб на вратата на Антонов.

Левски организира много скоростна атака в 54-та минута. Божидар Митрев бързо с ръка подаде към Жуниор Мапуку. Той премина между двама футболисти на Дунав и нахлу в наказателното поле на домакините, след което стреля покрай Антонов, но топката се спря в десния стълб на вратата.

Бранимир Костадинов се измъкна от защитата на Левски в 57-та минута, но стреля атрактивно със задна ножица, което не затрудни Божидар Митрев.

Жуниор Гомес с отличен извеждащ пас намери Жуниор Мапуку в 67-та минута, нападателят остана сам срещу Антонов, но вратарят на Дунав успя да спаси удара.

В 76-та минута Жуниор Мапуку овладя топката, след което технично с пета подаде към Габриел Обертан, а той финтира и стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Антонов.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле на Левски, Мирослав Будинов стреля с глава, а Митрев успя да избие топката в корнер.

Жорди Гомес центрира от корнер в 80-та минута и директно нацели напречната греда на вратата на Антонов.

Васил Шопов отправи хубав далечен удар в 84-та минута, Божидар Митрев успя да докосне топката, след което тя се отклони в напречната греда.

В 85-та минута бе маркирана много спорна засада на Бранимир Костадинов.

Габриел Обертан отправи опасен удар в 87-та минута, но встрани от вратата на Станислав Антонов.

По този начин Левски се класира за полуфиналите за Купата на България.

Дунав - Левски 0:2

0:1 Жуниор Мапуку 23'

0:2 Жерсон Кабрал 45'

Дунав: 86. Станислав Антонов – 83. Христо Попадийн, 22. Михаил Милчев, 21. Олексей Ларин, 14. Божидар Васев – 8. Карлос Жатоба, 11. Диян Димов (к) – 94. Юлиян Ненов, 10. Васил Шопов, 20. Димитър Георгиев – 9. Мирослав Будинов

Левски: 21. Божидар Митрев – 19. Милош Цветкович, 3. Димитър Пиргов, 5. Холмар Ейолфсон, 4. Иван Горанов – 15. Роман Прохазка, 13. Жорди Гомес, 71. Васил Панайотов, 26. Жерсон Кабрал – 32. Габриел Обертан, 10. Жуниор Мапуку