Всички мачове от осминафиналите за Sesame Купа на България се изиграха и вече станаха ясни осемте четвъртфиналисти от надпреварата.

Още през ноември Спартак Варна се промуши към този етап, след като „соколите“ сразиха след дузпи Локомотив София. По същото време пък Пирин Благоевград след продължение надделя над Ботев Враца и също се присъедини към следващата фаза.

Така се стигна до последния месец на годината, когато трябваше да се изиграят останалите шест мача от осминафиналната фаза. Арда мина с лекота през Литекс, побеждавайки го с 4:1, а ЦСКА се разправи с 1:0 като гост на Славия. Хебър поднесе изненадата на осминафиналите и изхвърли Левски от турнира, а Лудогорец прегази Локомотив Пловдив с 4:0 и продължава защитата на трофея.

ЦСКА 1948 преобърна Берое за 2:1, а Ботев Пловдив срази с 4:2 като гост Етър Велико Търново.

Мачовете от четвъртфиналите на турнира трябва да се изиграят в края на февруари 2024-а година, а жребият ще се тегли следващата седмица. Всичко в тази фаза отново ще се решава в една среща.