Авторът на гола от миналогодишния финал - Ален Ожболт, надъха Локо Пловдив за предстоящия сблъсък с ЦСКА.

„Здравейте, локомотивци! Знаете колко важен мач идва в сряда. Отборът ще има голяма нужда от вашата подкрепа. Просто всеки един фен трябва да е на стадиона! Аз ще стискам палци, за да спечелим купата отново. Само Локо“, заяви Ожболт от Словакия.

Финалът за Купата е в сряда, от 19:15 ч., и можете да го гледате пряко по NOVA SPORT и DIEMA SPORT или да следите всичко най-интересно с Gong.bg.

В началото на тази година той бе продаден на гранда Слован, с който вече стана шампион. Ожболт записа 4 мача и 1 гол в елита, като се разписа на 20 юни при 3:2 над Жилина. Той има и 2 попадения в 3 срещи за купата. Слован играе финал в турнира на 8 юли срещу Ружомберок, така че Ожболт може да спечели дубъл още в първия си сезон в гранда.