Етър постигна знаменит обат в 1/16 финалите на Sesame купа на България след истинска драма в Бургас срещу Черноморец.

Отборът от Велико Търново изоставаше до заключителните минути, но навакса изоставането си и в продълженията реализира и победен гол.

Бургазлии започнаха силно срещата и опитаха да притиснат "Болярите". Първо Жеков центрира за Артьом Холод той стреля точно и накара вратаря да прави спасяване.

Най-доброто положение за Етър през пърата част дойде пред Илкер Будинов, който стреля от близка дистанция над вратата.

В 37-та минута Георги Господинов беше изведен на десния фланга, върна топката по земя към дузпата , където Петър Пейчев не остави шанс на вратаря.

През втората част Артьом Холод удвои преднината на домакините с уникален гол от около 40 метра. Украинецът намери топката с външен фалц от въздуха и прехвърли вратаря за 2:0.

Етър се върна в мача с два бързи гола дело на Шахредин Букхолда. В началото на продълженията пак той отбеляза своя хеттрик с гол от границата на наказателното поле.

Малко след това,Етър остана с 10 души. Втори жълт картон получи Мариян Иванов, след като спря опасна атака на Черноморец.

Гостите дори и в намален състав успяха да задържат аванса си и продължават към следващата фаза.