Монтана е последният отбор, който се класира за 1/4-финалите за Купата на България, където ще срещне Лудогорец. Двубоят ще е в началото на март, а шампионите ще гостуват на стадион "Огоста".

Втородивизионният тим отстрани аматьорския Левски Крумовград с 3:1 след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе равен - 1:1, в продълженията двата отбора си размениха по още един гол.

Футболистите от Крумовград поведоха още в 26-ата минута чрез Боримир Карамфилов, който беше изведен зад защитата и от малък ъгъл матира Петров. Отговорът на Монтана не закъсня. Секунди по-късно Уамри бе оставен непокрит пред наказателното поле и той направи 1:1 с усар по земя.

Гостите бяха близо до пълен обрат в 30-ата минута. Мартис получи дълга топка на центъра, финтира  двама играчи на Левски и шутира. Ударът му обаче срещна гредата от външната страна и топката излезе в аут.

В продълженията отново Карамфилов можеше да даде аванс на домакините, но вратарят на Монтана спаси. В 102-рата минута далечен удар на Николай Николов срещна гредата на Крумовград за втори път.  Четири минути по-късно Владислав Цеков вкара златния гол за Монтана. Той надбяга защитник и прехвърли излезлия напред вратар Благой Макенджиев за 1:2. Когато всички очакваха последния съдийски сигнал, Ахмед Осман изравни.

При дузпите по-здрави нерви показаха професионалистите. Пропуски за домакините направиха Боримир Карамфилов, Мартин Симеонов и Радослав Димитров, докато Йордан Йорданов се провали от бялата точка. Владислав Цеков, Димитър Буров и Мехди Уамри  бяха точни за победителите, а за аматьорите вкара  Джунейт Яшар.

ЛЕВСКИ КРУМОВГРАД - МОНТАНА 2:2 след продължения, 1:3 след дузпи (1:1 в редовното време)

1:0 Боримир Карамфилов (26)
1:1 Мехди Уамри (27)
1:2 Владислав Цеков (106)
2:2 Ахмед Осман (118)

ЛЕВСКИ КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Жиру Кеда, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ
Треньор Стефан Генов

МОНТАНА: Петър Петров, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Мехди Уамри