Ботев Ихтиман победи Нефтохимик с 2:0 в мач от предварителния кръг за Купата на България. Точни за домакините бяха Владимир Каптиев през първото полувреме и Атанас Курдов в началото на втората част. По този начин третодивизионният тим си осигури двубоя с ЦСКА на 1/16-финалите.

15 снимки

В 9-ата минута на двубоя Владимир Бахъров от Ботев имаше възможност да отбележи, но не сполучи и топката не влетя в мрежата.

Домакините имаха лек териториален превес през първото полувреме и закономерно в 18-ата минута откриха резултата. Владимир Каптиев с диагонален удар прониза вратаря на Нефтохимик Пламен Колев за 1:0.

До почивката по-сериозни опасности пред двете врати нямаше и Ботев се оттегли с гол аванс.

През втората част Нефтохимик опита да притисне съперника си и през първите минути се опита да възстанови равенството, но домакините съумяха да неутрализират атаките.

В 54-ата минута Ботев удвои преднината си. Атанас Курдов с елегантен удар наказа вратаря на Нефтохимик за 2:0. До края на двубоя домакините удариха греда в 84-ата минута и резултатът остана непроменен.

Така Ботев ще се изправи срещу ЦСКА в първия кръг от турнира, а мачовете са в седмицата 22-24 октомври.

Ботев Ихтиман - Нефтохимик Бургас 2:0
голмайстори: 1:0 Каптиев (18), 2:0 Курдов (54)

Титулярните състави на двата отбора:

Ботев Ихтиман: Радев, Катранков, Ангелов, Илиев, Стоянов, Велев, Гаврилов, Бахъров, Христов, Каптиев, Курдов

Нефтохимик: Колев, Костов, Ташев, Чанев, Жеков, Винков, Филипов, Данчев, Димов, Василев, Янев