Отборът на Септември София стана поредният осминафиналист за Купата на България. Момчетата на Милен Радуканов обаче трябваше да преминат през изключителна драма срещу Спартак Плевен. Зрелището в столичния квартал "Драгалевци" завърши при резултат 4:3.

Началото бе ударно за септемврийци, които поведоха още в 4-ата минута чрез младежкия национал Георги Русев.

Малко след това обаче паритетът бе възстановен, след като Петър Тончев наказа бившия си клуб.

Случилото се не притесни столичани, които до почивката реализираха още две попадения в мрежата на Борислав Начев, които бяха дело на Стилиян Николов и Борис Галчев.

Изненадващо за домакините обаче, Спартак се вдигна през втората част и докара нещата до 3:3 след два гола на снажния централен защитник Кристиян Григоров.

Така кулминацията на сблъсъка бе оставена за 87-ата минута, когато съдията Петър Кузев отсъди дузпа за Септември. Тя бе точно реализирана от Павел Петков и така хората на Милен Радуканов продължиха в следващата фаза на надпреварата