Черно море постигна много важна победа с 2:0 при гостуването си на Черноморец на стадион „Лазур” в мач от 1/16-финали за купа на България.

Гостите можеха да поведат в резултата в 20-та минута, когато Димов стреля от около 20 метра и топката срещна десния стълб на вратата на Борел.

Четири минути по-късно след центриране от фаул в наказателното поле на Черно море, Морис засече топката с глава, но тя срещна напречната греда.

Черно море стигна до гол в 32-та минута, след като Домакинов се разписа във вратата на Борел, но той бе отменен заради засада на футболиста на Черно море.

Все пак в 45-та минута Борносузов стреля от пряк свободен удар, след което топката рикошира във футболист на домакините и влезе в долния десен ъгъл на вратата на Борел.

През второто полувреме домакините имаха надмощие, но направиха доста пропуски пред вратата на Пиргов.

Марсио, Морис, Фернандес и Зайц направиха куп пропуски, а Пиргов се отличи с много добри намеси.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Ели Маркес направи много добър пробив, след което с плътен удар прати топката във вратата на Борел.

След тази победа Черно море се класира за осминафиналите на турнира за купата на България.