Актуалният носител на Купата на България – Черно море стартира по отличен начин защитата на трофея и се класира за осминафиналите. Отборът на Никола Спасов не показа милост в гостуването на Пирин Разлог и разгроми втородивизионния си съперник със 7:1. Три гола за успеха реализира централния нападател Вилиян Бижев, два вкара Симеон Райков, а по един добавиха Бекир Расим и Марк Клок

Двубоят очаквано премина при видимо превъзходство на Черно море, който трябваше да почака малко повече за откриването на резултата. Вилиян Бижев даде преднина на варненци в 23-ата минута , а две минути по-късно Живко Петков нацели греда.

„Моряците“ продължиха да атакуват и в 34-ата младежкият национал Бекир Расим покачи на 2:0.

Четири минути след това двубоят на практика беше решен след красиво попадение на Симеон Райков.

След почивката домакините от Разлог върнаха едно попадение чрез Димитър Димитров в 53-ата минута за 1:3, ала две минути по-късно Бижев върна аванса от три гола в 55-ата.

В 58-ата халфът Марк Клок увеличи преднината на Черно море до 5:1, а четвърт час преди края Бижев записа хеттрик.

В добавеното време на срещата Райков оформи крайното 7:1.