Отборът на Марица се класира за 1/8 финалите на турнира за Купата на България, след като победи на свой терен Спортист (Своге) с 2:0.

Домакините поведоха в 23-ата минута, когато Васил Стефанов нацели напречната греда от пряк свободен удар, а при последвалото меле Димитър Байрев бе най-съобразителен и откри.

Второто попадение бе дело именно на Стефанов, който в 52-ата минута получи добър пас от Маламов и с диагонален удар по земя прати топката зад гърба на Руменов.

До края на мача гостите бяха по-активният отбор на терена, но пропуснаха 3-4 отлични възможности за гол като най-чистите ситуации пропиляха резервите Мартин Стефанов и Борислав Димитров.

За тима на Марица участие в двубоя взеха 7 състезатели под 20-годишна възраст.

Марица: Грабчев, Крачунов, Вл. Байрев (84-Василев), Димов, Апостолов - к, В. Стефанов, Филипов (69-Стоянов), Д. Байрев, Йотов, Т. Тодоров (63-Абушев), Маламов

Спортист: Руменов, Ст. Тодоров, Младенов – к, Петков (74-Р. Димитров), Руйчев,, Иванов, Христов (56-Б.Димитров), Борисов (46-М. Стефанов), Валентинов, Терзийски, Цветков.