Локомотив Пловдив победи третодивизионния Черноморец Балчик с 5:2 в мач от 1/16-финалите за Купата на България.

"Смърфовете" нямаха особени проблеми при гостуването си и намериха място в следващия етап на надпреварата.

Веселин Марчев откри резултата в 11-ата минута, но домакините изравниха в 37-ата. "Смърфовете" обаче се прибраха на почивка спокойни, тъй като до края на полувремето успя да вкара два нови гола в рамките на две минути. Димитър Велковски реализира в 41-ата, а Марчев вкара втория си гол в 42-ата.

Мартин Райнов съвсем реши изхода на двубоя в 68-ата, а новото попълнение Осама Рашид вкара за 5:1 в 89-ата минута. В ответната атака домакините все пак вкараха още един гол за крайното 5:2.

Друг елитен отбор в лицето на Верея също продължава напред след успех с 2:0 над Левски Карлово. Георги Андонов от дузпа в 43-ата минута откри резултата, а в 64-ата Методи Костов оформи крайното 2:0.