Втородивизионният Локомотив ГО едва спаси хикса срещу треторазредния Дунав Рс и завърши 1:1 като домакин.

Това бе първият осминафинален мач за Купата между двата съперника, а реваншът е на 3 декември в Русе.

Мачът се развиваше така:

0:1 Чакъров 45, 1:1 Мицаков 90

Домакините създадоха голова ситуация още в първата минута, но защитник на Дунав изби от голлинията. Мачът се игра на разкалян терен, изчистен от снега. Присъстваха около 500 фенове на домакините и 20 на гостите от Русе.

Домакините от Горна Оряховица продължиха да нападат, но добри изяви имаше вратарят на Дунав Христов.

Чакъров откри за Дунав със страхотна задна ножица в самия край на първото полувреме - 0:1.

Горнооряховци продължиха да атакуват в началните минути на втората част, но безуспешно.

В 90-ата минута Мицаков все пак изравни резултата. Той центрира от фланга, топката прескочи всички и изненада вратаря на русенци за 1:1. Бе дадено 6-минутно продължение, което не промени резултата - 1:1.

ЛОКО ГО: Рашков-кап., Иванов, Горанов, Мицанов, Фиданин, Апостолов, Балъков, Байчев, Я. Генчев, Смирнов, Карапетров.

ДУНАВ РС: Христов, М. Димов, Милчев, Колев, Раденцов, Д. Димов-кап., Васев, Йорданов, Будинов, Чакъров, Атанасов.