Литекс победи Калиакра с 5:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира по футбол за купата на България. За по-малко от половин час футболистите на Литекс отбелязаха три гола и решиха въпроса за крайния победител в мача.

В 6-та минута след груба грешка на защитника на гостите Георги Кичуков топката попадна в Тиаго Мирасема, който откри резултата - 1:0 за Литекс.

В 19-та минута отлична проява имаше полузащитникът-ветеран Христо Янев, който след отличен пас на Том преодоля Ковачев и Антон Димитров и с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на гостите увеличи на 2:0.

В 27-та минута Павел Ковачев спря непозволено в наказателното поле капитана на домакините Светослав Тодоров. Главният съдия Александър Костадинов отсъди дузпа и от бялата точка потърпевшият Светослав Тодоров бе точен - 3:0 за Литекс.

В 64-та минута Том изведе отлично Тиаго Мирасема сам срещу вратаря на гостите и Мирасема отбеляза втория си гол в мача - 4:0 за Литекс.

В 90-та минута влезлият преди малко като резерва Деян Джерманович оформи крайния резултат - 5:0 за Литекс.

Литекс: Александров, Занев, Итуа, Жос /Цветанов – 65/, Янев, Том, Тодоров /Джерманович - 72/, Мирасема, Илия Миланов, Цветков, Николов /Сандриньо – 35/

Калиакра: Бахтарлиев, Д. Димитров, А. Димитров,. Ковачев, Яшар /Минков - 68/, Цачев, Кичуков /Садула - 46/, Коруджиев, Хронец /Чавдаров - 63/, Заков, Бонев