Литекс, Локомотив София и Славия се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Литекс безпроблемно победи с 2:0 при гостуването си на втородивизионния Велбъжд в Кюстендил в мач от 1/16 финалите на турнира. Попаденията отбелязаха Крум Бибишков в 27-ата минута и Бето Да Силва в 77-ата.

Локомотив София се наложи трудно при визитата си на представителя на Източната Б група Миньор Раднево с 1:0. Единственото попадение за железничарите падна четири минути преди почивката, когато Румен Рангелов беше фаулиран в наказателното поле на домакините, а Марчо Дафчев реализира отсъдената дузпа.

Славия победи Бенковски на препълнения стадион в Бяла с 2:0. Йордан Петков откри в 20-ата минута, след като овладя избита от вратаря Узунов топка след шут на Мартин Керчев. След точно час игра Саша Симонович се възползва от грешка в отбраната на домакините и оформи крайното 0:2.