Калиакра разби Марек с 5:1 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България и по този начин вече е сред последните 8 в надпреварата. Битката между Източната и Западната Б група бе категорично спечелено от третия в Източната ни дивизия, който още на почивката водеше с 3:0.

Резултатът бе открит в 24-та минута, когато нападател на гостите от Каварна бе фаулиран в наказателното поле на домакините и капитанът на Калиакра Райчев вкара отсъдената дузпа за 1:0.

В 35-та минута Гриша Иванов удвои преднината на Калиакра, а Петков минута по-късно направи резултата класически.

В началото на втората част футболистите на Марек претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от съдията Георги Игнатов. Малко след това пък гостите удариха напречната греда след далечен удар на Кючуков.

В 74-та минута Антон Димитров вкара четвъртия гол в мача, а 3 минути след това влезлият току-що в игра Андонов реализира за 5:0. В 78-та минута Валентин Валентинов с хубав шут вкара почетното попадение за Марек.

Така Калиакра намери място сред четвъртфиналистите и ще очаква жребия за този етап на турнира.