Елитният Хасково натупа относително леко с 3:0 втородивизионния Банско на свой терен и вече докосва четвъртфиналите за Купата на България.

Реваншът е на 3 декември в Банско.

Мачът се развиваше така:

Голмайстори: 1:0 Чепилов 9, 2:0 Алексиев 13, 3:0 Кямил 60

В Хасково валеше лек дъжд, но това не попречи на двата отбора. Теренът бе сравнително добър, а на трибуните присъстваха около 120 зрители.

Хасково поведе набързо с 2:0. В 9-ата минута Чепилов напредна отдясно и прехвърли вратаря за 1:0. В 13-ата Алексиев посрещна една центрирана топка и я засече във вратата на Банско за 2:0.

Дебютиращият за Хасково Шалаев изпусна да покачи с крак в 35-ата минута.

Джихад Кямил напредна сам срещу вратата на Банско, но вратарят на Банско Стоянов отрази удара му.

Отборът на Банско не се предаде и уцели гредата на хасковската врата.

В 60-ата минута Кямил вкара за 3:0, а в последните минути домакините пропуснаха нови два шанса да направят победата си още по-убедителна.

ХАСКОВО: Пейков, Ничев, Н. Димитров, Чанев, Еуженио, Тевия, Шалаев, Алексиев, Атанасов, Чепилов, Кямил /Банков, Бейсин, Плахов, Узунов, Коруджиев, Ангелов, Лозев/

БАНСКО: Ал. Стоянов, Лечов, Слаев, Станкев, Р. Иванов, Шишков, Топузов, Шопов, Фикийн, К. Стоянов, Витанов /Колев, С. Димитров, Я. Иванов, Христов, Б. Хазуров/