Два гола на македонеца Зоран Балдовалиев класираха Локомотив Пд за осминафиналите в турнира за Купата на България. Победата с 2:0 срещу втородивизионния Оборище в Панагюрище дойде сравнително лесно за „черно-белите“, само за едно полувреме.

Балдовалиев откри резултата в 16-ата минута,след като реализира направо от пряко свободен удар.

Отново Балдовалиев бе точен в 45-ата минута. Тогава той изпълни дузпа, но вратарят на панагюрци Яначков отрази удара му. Топката обаче се върна в краката на Балдовалиев, който реализира за 0:2.

Второто полувреме не промени статуквото на терена. Локомотивци спокойно контролираха играта без особени рискове и удържаха победата си с оформения преди почивката резултат 2:0.

Стартови състави:

Оборище Панагюрище: Яначков, Петров, Димов, Димитров, Цветков, Обаси, Гоговски, Бахъров, Каптиев, Нетов, Долапчиев.

Локомотив Пловдив: Ел Харуби, Пламен Марков, Сашо Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Стефан Велев, Ванчо Траянов, Бирсент Карагарен, Дани Кики, Зоран Балдовалиев, Димо Бакалов.