Черно море се класира за четвъртфиналите за Купата на България, след като победи с 6:2 при гостуването си на единствения отбор от В група на осминафиналите Банско.

Изключително силно за гостите игра триото Александър Александров – Кривия, Мирослав Манолов и Даниел Георгиев, които бяха в основата на повечето от попаденията на варненци.

В 22-ата минута Мирослав Манолов центрира отдясно към Даниел Георгиев, той стреля, топката се удари в гредата и се върна обратно към Георгиев, който бе безпогрешен при добавката.

Минута преди края на първата част централният бранител на моряците Александър Александров допуска топката да му бъде отнета в наказателното поле, а за Вайс Кьосов не бе проблем от пет метра да прати топката в долния десен ъгъл на Колев за радост на зрителите, изпълнили стадион Свети Петър в Банско.

Още в първата атака след почивката авторът на първия гол Даниел Георгиев центрира отдясно, а Мирослав Манолов с глава прати топката в долния ляв ъгъл на Иванов.

Александър Александров - Кривия уби интригата в мача, след като изпълни перфектно пряк свободен удар от 18 метра, а Перейра вкара четвъртия гол за гостите след подаване именно на бившия национал.

Влезлият като резерва Масена Моке отбеляза петото попадение за Черно море след разбъркване в наказателното поле на домакините, а Ангел Тошев намали на 2:5, след като негов изстрел от пряк свободен удар се отби с стената, топката се връща в него и с нов шут я прати във вратата на моряците.

Александър Александров – Кривия оформи крайния резултата, отбелязвайки втория си гол мача, след като бе останал сам срещу вратаря Иванов и красиво го прехвърли.

Съставите:

Банско: 1. Иванов, 18. Стоев, 3. Кюркчиев, 15. Дурчов (13. Керин), 5. Здравков, 6. Хаджигаев, 16. Кьосов, 17. Манушкин (7. Кавръков), 9. Тошев, 10. Малинов, 11. Чергов (20. Тодоров)

Черно море: 33. Колев 20. Лазаров 15. Александров 5. Домакинов 3. Перейра 2. Димов 23. Д. Георгиев 30. Алекс 13. Т.Колев (24. Бачев), 31. Манолов (11. Андонов), 28. Да Силва (9. Моке)