Ботев Пловдив победи с 3:1 като гости четвъртодивизионния Сокол Марково в двубой от турнира за купата на България и премина в следващия кръг.

Попаденията за „жълто-черните” реализираха Ридван Хаджифейзула, Атанас Курдов и Красимир Кръстев. Почетното попадение за домакините отбеляза по-големият брат на Наско, Евгени Курдов.

Ботев не се представи особено впечатляващо, но въпреки това доминираше през цялото време. Резултатът бе открит чак в 38-та минута, когато Уджев изведе зад гърба на зашитата Ридван Хаджифейзула и той с левия крак стреля покрай вратаря за 0:1.

Второто полувреме започна с уникален пропуск на Сокол, след като Евгени Курдов центрира отдясно, а Николай Петров не уцели добре топката на два метра от опразнената врата.

Наско Курдов направи резултата 0:2 в 59-та минута, след като довкара рикоширала в гредата топка.

Домакините се върнаха в мача четвърт час преди края след гол с глава на Евгени Курдов, а крайното 1:3 оформи влезлият като резерва Краси Кръстев с прехвърлящ удар в 84-та минута.

В следващия кръг Ботев Пловдив ще се изправи срещу друг четвъртодивизионен клуб Тракия Стамболийски.