Ботев Пд не остави никакъв шанс на Септември Симитли и го победи категорично с 4:0. „Канарчетата“ доминираха от край до край на новия стадион в Крупник, където бяха подкрепяни от около 300 свои привърженици. Сред зрителите беше и бившият играч на „канарчетата“ Иван Цветков.

Лъчезар Балтанов откри резултата в 24-ата минута. Той оползотвори с глава фалцово центриране на Никола Варела за 0:1.

До почивката пловдивчани имаха още десетина удари във вратата на Септември, но не поразиха целта повторно.

След почивката обаче и това се случи. Даниел Генов бе изведен от Божидар Васев очи в очи с вратаря и в 51-ата минута направи резултата 0:2.

Само три минути по-късно Лъчезар Балтанов вкара е трети гол, който бе копие на първото му попадение. Този път обаче асистенцията бе на капитана Йордан Христов.

Рихави Кифуети оформи крайното 4:0 за Ботев в 84-ата минута, записвайки първо попадение с екипа на „жълто-черните“.

Така Ботев Пд се класира с лекота за осминафиналите.

Състави:

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ: Васил Христов, Анатоли Лулейски, Даниел Младенов, Димитър Петков, Илиян Христов /Асен Топузов/, Костадин Кацимерски /Костов/, Никола Радулович, Методи Илиев, Радослав Бачев, Любомир Гуцев, Любомир Илиев /Смени:
БОТЕВ ПД: Виктор Голас, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин /Лазар Марин/, Орлин Старокин, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Даниел Генов /Рахави Кифуети/, Николас Варела, Александър Колев /Жоел Чибамба/, Рахави Кифуети,