Йоан Борносузов: От школата на Дженоа до дебютния гол в efbet Лига
Йоан Борносузов е само на 22 години, но вече притежава ценен опит зад граница и ясна визия за своето развитие. Роденият в Плевен нападател започна да намира своя ритъм в елитната efbet Лига с екипа на Ботев Враца, където играе под наем от ЦСКА до края на сезона. В миналия кръг врачанският тим сътвори истински подвиг, като обърна Локомотив София от 0:2 до 3:2, а именно дебютното попадение на Борносузов в първенството беляза този емоционален двубой.
„Самата емоция беше нещо специално пак бих казал за мене“, сподели Борносузов относно първия си гол в елита. Той описа и самия момент на попадението: „за самата ситуация още когато получих топката си представих в главата ми как ще се случат нещата и за мое щастие се случи точно така както исках и очаквах“. За младия нападател липсата на редовни минути е труден период, но той го приема като стимул за работа: „трябва да тренирам и пробвам да се подобрявам всеки един ден всяка една тренировка и да си чакам шанса“. Характерът на Борносузов е каляван в академията на италианския Дженоа, където той замина съвсем сам едва на 16-годишна възраст. Там нападателят записа над 100 мача за младежките формации и премина през сериозна житейска и футболна школа. „заминах доста малък бях на 16 години заминах сам... сблъсках се с нова култура нов език нов стил на игра“, разказа той за предизвикателствата в Италия.
Въпреки че в момента носи зеления екип на Ботев Враца, дългосрочните му цели са тясно свързани с ЦСКА. „Аз се завърнах в ЦСКА с идеята да играя и да помагам на отбора да печелим титли трофеи и така нататък“, призна нападателят, който се завърна при армейците през лятото на 2024 година. В момента обаче той е фокусиран върху предстоящия мач срещу Славия, като очаква отворен и интересен двубой.
..още ..по-малко