Българският шампион Лудогорец не можа да изиграе докрай последната си пета контрола на австрийска земя. Двубоят срещу руския първенец Зенит Санкт Петербург продължи едва 42 минути, след като жестока буря се изви над стадиона. Двата тима се прибраха в съблекалните при 0:0, а след консултация между двамата наставници Бруно Рибейро и Андре Вилаш-Боаш бе взето решение, че няма как мачът да бъде подновен.

Метеорологичните условия започнаха да се влошават още в 37-ата минута, когато лекият дъжд, при който започна спарингът се усили значително. Три минути преди края на първото полувреме водният душ постепенно се превърна в градушка, а последвалите гръмотевици окончателно убедиха съдията да спре играта.

Иначе за краткото време, в което условията бяха годни за футбол, българският шампион бе тимът, който показа по-добро движение и разигравания. Чисти положения за гол нямаше, като по-интересните ситуации дойдоха след обстрели от пряк свободен удар. Звездата на Зенит Хълк опита да отбележи по такъв начин в 8-ата минута, ала мерникът му изневери сериозно. Далеч по-близо беше Козмин Моци в 25-ата минута, когато шутът на румънеца от 23-24 метра прелетя малко над напречната греда.

Разградчани показаха много добър преход от защита в атака и изтормозиха крайните бранители Смолников и Ансалди с включванията си по крилата. Зенит от своя страна показа, че се намира в началото на подготовката си, а в 22-ата минута се лиши от своя капитан Дани, който бе ударен неприятно в задната част на дясното бедро.

Така по време на лагера си в Австрия тимът на Бруно Рибейро изигра четири двубоя, в които записа две победи и две поражения. Лудогорец победи ФК Краснодар с 3:2 и Университатя Крайова с 1:0, след което загуби последователно от Локомотив Москва (0:2) и Спарта Прага (0:1).

За Зенит проверката е едва втора след началото на тренировките за идната кампания. В единствения си мач досега тимът от Санкт Петербург победи Щурм Грац с 1:0.

ЗЕНИТ – ЛУДОГОРЕЦ 0:0 (прекратен в 42-ата минута)

Лудогорец (4-1-4-1): Владислав Стоянов – Йордан Минев, Александър Александров, Козмин Моци, Витиня – Светослав Дяков /к/ - Джоди Лукоки, Лукас Саша, Абел Анисе, Браян Ангуло – Жуниор Кишада

Старши треньор: Бруно Рибейро

Зенит: Юрий Лодигин; Игор Смолников, Доменико Кришито, Луиш Нето, Кристиан Ансалди, Хави Гарсия, Олег Шатов, Дани /к/ (22' - Юсупов), Виктор Файзулин, Павел Долгов, Хълк

Треньор: Андре Вилаш-Боаш

-----

Най-интересното минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА.

3' - Браян Ангуло отправи първия точен шут в мача. Колумбиецът шутира с левия крак от около 28 метра, без да затрудни особено Лодигин.

По-силна игра на българския шампион в първите минути. Футболистите на Бруно Рибейро имат териториален превес и в доста епизоди принудиха Зенит да се прибере дълбоко в половината си.

8' - Първи шут по посока вратата на Лудогорец. Отправи го Хълк от пряк свободен удар, при който кълбото прелетя високо над целта.

И в този мач наставникът на руснаците Андреа Вилаш-Боаш експериментира с отбраната си, където като централен защитник действа левият бек Доменико Кришито. Причината е отсъствието на титуляра Есекиел Гарай, който получи по-дълга почивка заради участието с Аржентина на Копа Америка.

Куриозен момент - мачът беше прекъснат за 1-2 минути, тъй като на терена се появиха ято патици. Главният съдия ги съпроводи отвъд рекламните пана, след което поднови играта.

22' - Капитанът на Зенит Дани получи неприятен удар отзад в бедрото и след кратка медицинска помощ напусна терена на собствен ход. Португалецът обаче не можа да продължи участието си и бе заменен от Артур Юсупов.

25' - Първият жълт картон в мача е за Доменико Кришито от Зенит. Защитникът, който пое капитанската лента след смяната на Дани, препъна грубо финтиралия го Кишада.

25' - Добър шанс за Лудогорец. Моци стреля много опасно от отсъдения пряк свободен удар. От около 24 метра румънецът прати топката малко над напречната греда.

27' - Жълт картон за Хълк, който си позволи да репликира съдията. Реферът дори предупреди бразилеца, че го грози червен картон, ако продължи в същия дух.

30' - Продължителна атака на Зенит, която приключи с далечен и много неточен шут отдясно на Смолников.

32' - Грешка на Лудогорец при изнасянето на топката я предостави на Олег Шатов, чийто изстрел от много сериозна дистанция бе много далеч от целта.

Седем минути преди края на първата част дъждът над стадиона се превърна в истински порой, а малко по-късно се превърна в градушка и реферът прекъсна срещата под трещящите гръмотевици.

КРАЙ НА МАЧА. Двамата наставници взеха решение проверката да не се доиграе както заради състоянието на терена след поройния дъжд, така и заради невъзможността да се ползва осветление предвид настъпващата тъма.