Черно море отпадна от евротурнирите, след като изигра слаб мач на реванша срещу Динамо Минск, и загуби с 0:4 в Беларус.
Така с общото 1:5, носителят на Купата на България се прости с Лига Европа.

Варненци не показаха много футболни достойнства, и бе тотално надигран от Динамо. С изключение на десетина минути през първото полувреме, белорусите диктуваха събитията, макар че стигнаха до първия си гол след несъсредоточена вратарска изява.

Цяло второ полувреме Черно море игра и с човек по-малко, след като Тодор Паланков получи два жълти картона в рамките на пет минути, и бе изгонен точно преди почивката.

В следващия кръг тимът от Минск ще играе срещу Цюрих.

В първите двайсет минути Динамо владееше изцяло инициативата, и създаде поредица положения пред Александър Чанович.

Още в четвъртата минута Роман Бегунов нацели гредата, след опасен удар от 12-13 метра, фронтално срещу вратата. Коритко, Бечирай и Расадкин използваха всяка пролука в защитата на Черно море, като повечето атаки на домакините бяха насочени по десния фланг.

Чак след двайстата минута "моряците" погледнаха напред, и създадоха две по-любопитни ситуации от корнери.

Отличен шанс за Черно море се откри в 37-та минута, когато Симеон Райков стреля от разстояние, топката коварно тупна пред Гутор, но вратарят успя да отрази в корнер.

Само четири минути по-късно обаче, Динамо успя да открие, не и без помощта на Черно море. Паланков фаулира играч на домакините по левия фланг и оттам Коритко опита директен обстрел, за да прати топката покрай близката греда, пред погледа на Чанович, който не се намеси по най-добрия начин.

В първите секунди от добавеното време на първото полувреме, Черно море остана и с човек по-малко. В рамките на пет минути Тодор Паланков избута в гръб Расадкин и получи втори жълт картон, респективно червен.

На почивката в игра за "моряците" се появиха Дани Георгиев и Стенио, а първото голово положение бе за българския тим. Матиа Курьор бе изведен от Бурабия сам срещу Гутор, но би във вратаря.

Нов пропуск направи Коритко в 50-та минута, след като защитата на Черно море не действаше съсредоточено и той остана непокрит отляво, но шутира покрай гредата за късмет на Чанович.

Динамо обаче до голяма степен си реши нещата с втори гол в 58-та минута. Невероятно попадение реализира Ненад Адамович, който шутира от 30 метра, и прати топката точно под сглобката.

Въпреки че оставаше повече от половин час, Черно море нямаше идея как да стигне до нещо опасно, и дори не се опита да стигне до един гол, който да постави напрежението върху Динамо.

Домакините имаха и още възможности да увеличат аванса си, но и те се задоволиха най-вече с това да атакуват, задържайки топката.

Те все пак успяха и да оформят класическото 3:0, в 86-та минута, когато Фатош Бечирай матира Чанович с точен удар в далечния ъгъл.

Във втората минута от добавеното време, отново Бечирай се разходи между отбраната на "моряците", и вкара за крайното 4:0.

Среща-реванш от втория квалификационен кръг на турнира по футбол Лига Европа:

Динамо Минск - Черно море  - 4:0
Стадион: Трактор
Главен съдия: Анатолий Жабченко /Украйна/
Голмайстори: 1:0 Владимир Коритко 41, 2:0 Ненад Адамович 58, 3:0 Фатош Бечирай 86, 4:0 Фатош Бечирай в 90+2
Червени картони: Черно море: Тодор Паланков в 45-та минута