Скромният тим на ТНС постигна победа с 4:2 над чешкия Виктория Пилзен в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Както е известно, победителят от двойката ще срещне в решителен плейоф за влизане в групите на турнира, победителя от двубоя ЦСКА – Осиек.

По-рано в четвъртък българският тим записа успех със същия резултат – 4:2 и излиза като фаворит в реванша след седмица.

Виктория бе сочен за абсолютен фаворит срещу уелския тим, но едва успя да запази шансовете си за реванша с два късни гола. Домакините поведоха с 4:0, като две от попаденията дойдоха от дузпи. Все пак чехите намалиха пасива си с два гола, който дойдоха в предпоследната минута и продължението на срещата.