Хайдук Сплит, съперник на Славия в Лига Европа, претърпя тежко поражение с 1:4 на старта на първенството в Хърватия.

Сплитчани бяха пометени при гостуването си на друг хърватски евроучастник Осиек в първия кръг от първенството.

Мачът започна добре за гостуващия тим, който поведе чрез Зоран Нижич в 12-ата минута. Но още в следващите минути - 19-ата и 22, Осиек обърна с головете Есекиел Хента и Роберт Мудража.

През второто полувреме резултатът набъбна на 4:1 за Осиек, който реализира чрез Харис Хайрадинович в 65-ата от дузпа и Гути в 90-ата минута. Идгонването в добавеното време за втори жълт картон на Марин Плий съвсем не разтревожи домакините.

Тежката загуба за Хайдук, съчетана с хубавата победа с 4:2 на Славия над Локо в Пловдив, вдъхва надежди за "белите", че имат шансове да елиминират този съперник в четвъртък на реванша след 0:1 в Сплит.