Един от съперниците на Лудогорец в Лига Европа - Истанбул Башакшехир - записа драматична победа във вътрешното първенство. Турският евроучастник надделя с 2:1 над Акхсар Генчликспор на свой терен.

Домакините изковаха успеха по изключително драматичен начин. Той дойде в последните минути на продължението, а героят беше Марсио Мосоро с попадението си в заключителните акорди на битката.

А началото на мача не предвещаваше такъв развой. Още в 8-та минута ветеранът Емре Бельозоглу откри резултата след асистенция на бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара. А този резултат се запази до почивката.

Пауло Енрике обаче обърка сметките на Истанбул Башакшехир с изравнително попадение в 59-та минута след асистенция на Сержиньо. И последваха мъчни минути до края на двубоя за домакините.

Те обаче се радваха в 93-та минута. Тогава бразилецът Мосоро донесе победата след асистенция на бившия играч на Арсенал и Манчестър Сити Гаел Клипи и трите точки останаха в Истанбул.

След този развой Башакшехир излезе на второто място в класирането с 20 точки, на три зад лидера Галатасарай, който тепърва трябва да играе мача си от 10-ия кръг. Акхисар Генчликспор остава шести със 17 точки.