Левски загуби с 0:1 в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига от финландския Тампере.

„Сините” играха много слабо през всички 90 минути и не успяха да застрашат сериозно вратата на Кавен, който през целия мач отрази само два удара.

Единственото попадение в двубоя падна след груба грешка в защитата на българските шампиони. В 16-та минута след центриране в наказателното поле на „сините” Петков изпусна топката, а Петреску не пропусна да се разпише за 1:0.

В 39-та минута Дарко Тасевски се отчете с първия по-сериозен удар за Левски, но топката излезе в аут.

Второто полувреме отново започна с атаки за Тампере. Още в 46-та минута Петков се наложи да спасява удар от страна на Похя.

В 63-та минута стражът на Левски отново трябваше да се намесва след опасен удар на Сааринен.

Нигерийският халф Ричард отправи единствения сериозен удар през второто полувреме към вратата на Кавен, но стражът на Тампере изби топката в ъглов удар.

В 83-та минута хърватският защитник на Левски Игор Томашич се контузи и бе изкаран на носилка, а „сините” довършиха мача с човек по-малко.

Реваншът на стадион “Георги Аспарухов” е на 7 август.

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 15. Бензукан, 4. Томашич, 25. Вагнер, 6. Ричард, 22. Тасевски (64’ Иванов), 27. Бардон (81’ Джайеоба), 21. Телкийски (к), 17. Домовчийски, 10. Йовов (57’ Димитров).

Тампере: 1. Кавен, 19. Ахо, 3. Линдстрьом, 5. Оянпера (84’ Н’Воке), 7. Куяла, 8. Похя, 9. Хининен (64’ Ахо), 10. Петреску (90’ Хйелм), 13. Сааринен, 20. Юска Саволайнен, 30. Ниеми