Левски победи с минималното 1:0 ФК Сараево в първия мач между двата отбора от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се играе пред около 15 хиляди зрители на стадион "Георги Аспарухов". След минималния успех на „сините” интригата остана за реванша, който е след една седмица в Сараево.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от атента на летището в Бургас.

Началото на двубоя бе доста равностойно. Играчите на Левски задържаха повече време топката, но трудно създаваха опасни положения пред вратата на Адилович. Гостите от Сараево играеха на контраатаки и на няколко пъти имаха добри възможности да поведадат в резултата. Първият половин час на срещата се игра на по-бавно темпо заради горещото време.

Още в първата минута на срещата Владимир Гаджев получи жълт картон за нарушение срещу играч на Сараево.

Рамос центрира в наказателното поле на Сараево в 30-та минута, след което Карвальо стреля с глава, но в аут.

Пет минути по-късно след късо изпълнение на непряк свободен удар Гаджев подаде към Йовов, който стреля опасно, но Адилович се намеси и изби топката в корнер.

СНИМКИ: Трудно, но победно начало за Илиан Илиев и новия Левски в Лига Европа

източник: Sofia Photo Agency

Станислав Ангелов направи добър пробив в 37-та минута, който завърши с удар, но Адилович отново спаси.

При една от редките си контраатаки в 39-та минута играчите на Сараево изпуснаха първата си добра възможност, след като Хюсеинович стреля, но Пламен Илиев спаси. Минута по-късно отново при контраатака Хаджич се забави с паса, но все пак намери Сулжич, който стреля, но над напречната греда в аут.

В добавената минута на редовното време на първото полувреме, пред Гаджев се откри добра възможност за удар, но халфът на Левски прати топката над напречната греда в аут.

През второто полувреме футболистите на Левски имаха инициативата, но изключително трудно стигаха до опасни положения пред вратата на Адилович.

Първата опасност за второто полувреме бе пред вратата на Левски в 48-та минута, когато Хюсеинович направи добър пробив, след което подаде към Белошевич, а той стреля опасно, но в страни от вратата на Пламен Илиев.

Единственият гол в срещата падна в 72-та минута, когато Владимир Гаджев пусна чудесен извеждащ пас към Симеон Райков, който остана сам срещу Адилович и с техничен удар го прехвърли за 1:0.

До края на мача срещата бе изключително накъсана от много нарушения.

Реваншът в Сараево след една седмица на 26-и юли.

Левски: 23. Пл. Илиев, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 3. Ели, 6. Старокин (8. Прохазка 70’), 4. Ангелов (к), 45. Гаджев, 31. Марсиньо (9. Силва 81’), 10. Йовов (11. Райков 60’), 16. Рамос, 19. Карвальо

Сараево: 34. Адилович, 14. Татомирович, 6. Торлак (к), 23. Белошевич (16. Сунейеварич 76’), 29. Дуповац, 5. Сесар, 89. Чомор (28. Тадейевич 76’), 99. Сулжич, 7. Хюсеинович (21. Караматич 90’), 77. Златкович, 11. Хаджич.