Очаквано, Левски ще се изправи срещу Сараево във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Сараево отстрани Хибърниънс след общ резултат от двата мача 9:6. Реваншът в Малта завърши 4:4, а преди седмица босненците взеха домакинството си с 5:2.

Въпреки че преди днешната срещата Сараево изглеждаше като абсолютно сигурния съперник на „сините“, двубоят на стадион „Хибърнаинс“ се разви повече от любопитно. Гостите от Босна поведоха в 13-та минута чрез Емир Хаджич. В 22-та минута пък Марсело Диас изравни за 1:1.

Последваха два безответни гола за Сараево на Асмир Сулзич, в 23-та минута, и отново Хаджич в 27-та.

Домакините от Хибърнианс обаче показаха, че не са се предали и още преди почивката вкараха нови три гола. Марсело Диас в 35-та, и на два пъти Жан Пол Фаругиа, в 40-та и 43-та минута обърнаха за 4:3.

За повече обаче силите на домакините не стигнаха, а Сараево вкара за 4:4 в 90-та минута чрез Радан Шуневарич.

Така, Левски ще приеме Сараево на 19-и юли на „Георги Аспарухов“, а реваншът е на 26-ти юли в Босна.